کاربردهای رنگ سوله

رنگ سوله بسیار مقاوم است و دوام بالایی نیز دارد. از طرف دیگر این رنگ‌ها دارای انعطاف پذیری قابل توجهی هستند و به راحتی پوسته پوسته نمی‌شوند. ترک نخوردن از دیگر ویژگی‌های کلی این محصولات است. از این محصولات برای دستیابی به اهدافی مانند نرده کشی، ستون‌ها، شیروانی‌ها و … استفاده می‌شود. اما در بیشتر موارد، این محصولات به عنوان یک آستر ضد خوردگی برای سازه‌های فولادی سوله‌ها قابل کاربرد هستند.لازم است بدانید که رنگ سوله متشکل از پیگمنت‌های زینک کرومات است و یا از زینک فسفات و پیگمنت‌های ضد خوردگی دیگر، از قبیل پی اورتان به وجود آمده است. بنابراین در بیشتر موارد از این محصولات در سازه‌های فلزی از قبیل سوله‌ها و یا در اسکلت فلزی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. تاسیسات در محیط‌های مختلف معمولی و صنعتی نیز از دیگر موارد کاربرد رنگ سوله هستند.

رنگ سوله مهدرنگ
رنگ سوله مهدرنگ
رنگ سوله مهدرنگ

ویژگی‌های رنگ سوله

شرکت مهد رنگ از تولید کنندگان انواع رنگ‌های ساختمانی و صنعتی است. یکی از ویژگی‌های قابل توجه  محصولات رنگ سوله این شرکت، استفاده آسان و کارآمد آن است. از جمله ویژگی‌های مثبت دیگر این محصولات می‌توان به این مورد اشاره کرد که رنگ سوله برای استفاده، نیازی به آماده سازی سطوح قبل از رنگ زدن ندارد. هم‌چنین رنگ سوله، چسبندگی بسیار مناسبی دارد. بنابراین به راحتی بر روی سطوح مختلف قابل اجرا است. این دسته از محصولات دارای عناصر ضد خوردگی زینک کرومات هستند. بنابراین در شرایط مختلف جوی و هم‌چنین نوسانات آب و هوایی، مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می‌دهند. رنگ سوله از پرایمر تشکیل شده بنابراین به آستر نیازی ندارد.

انواع رنگ سوله

برای فراهم کردن رنگ سوله و یا پرایمر آلکیدی می‌توانید از طریق شرکت رنگ و رزین فراز پیشه اقدام نمایید. این شرکت انواعی از رنگ سوله را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. از جمله این رنگ‌ها می‌توان رنگ آستری آلکیدی زینک کرومات، آستری آلکید زینک فسفات، رنگ رویه آلکیدی براق، رنگ رویه آلکیدی مات و … را نام برد. در ادامه به شرح مختصر هر یک از این رنگ‌های سوله‌ای خواهیم پرداخت.

آیا سوالی دارید؟  تماس بگیرید :

02634810771 – 02634810772 

آستری آلکید زینک کرومات

این رنگ به عنوان آستری ضد خوردگی، دارای کاربردهای وسیعی برای سازه‌های مختلف فلزی است. در حقیقت ضد خوردگی بودن این محصول، به دلیل کاربرد عناصر ضد خوردگی زینک کرومات در این رنگ است. این عامل سبب میش‌ود تا میزان مقاومت سطوح رنگ آمیزی شده، نسبت به عوامل جوی و شرایط مختلف آب و هوایی و هم‌چنین رطوبت محیط، افزایش قابل توجهی پیدا کند. در بیشتر موارد، این آستری با استفاده از قلمو بر روی سطح مورد نظر کشیده می‌شود تا از این طریق نفوذ بیشتری در سطح، داشته باشد و از طرف دیگر به چسبندگی بیشتر و مقاومت بالاتر در برابر مواد خورنده، منجر گردد. این آستری به طور معمول، برای حفاظت نمودن از سازه‌های فولادی در محیط‌های دریایی و صنعتی به کار گرفته می‌شود و چسبندگی آن بسیار مطلوب است. این آستری همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد دارای پیگمنت ضد خوردگی زینک کرومات که رنگی زرد دارد، است. بنابراین دارای محدودیت فام است و سمی است.

آستری آلکید زینک فسفات

این آستری نیز به عنوان یک رنگ ضد خوردگی، کاربردی وسیع برای انواع سازه‌های فلزی دارد. چراکه در تهیه آن، پیگمنت ضد خوردگی فسفات به کار رفته است. بنابراین مقاومت این محصول در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی بسیار مناسب است. به طور معمول از این رنگ سوله، به عنوان لایه اول و یا لایه میانی بر روی آستری مناسب استفاده می‌شود. در بیشتر موارد، آستری آلکید زینک فسفات در محیط‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن محیط‌ها، گازهای سولفورو وجود دارد.

رنگ رویه آلکیدی براق

این رنگ نیز یکی دیگر از رنگ‌های سوله است که توسط شرکت مهد رنگ به مشتریان عرضه می‌گردد. این رنگ بر پایه رزین‌های آلکیدی قرار گرفته است. رنگ رویه آلکیدی براق همان‌طور که از نام آن نیز مشخص شده است دارای براقیت بسیار بالایی است و از طرف دیگر ثبات آن نیز بسیار قابل توجه است. رنگ رویه آلکیدی براق به طور معمول بر روی آسترهای آلکیدی زینک فسفات و یا سرنجی  و یا اکسید آهن به عنوان رنگ رویه قابل استفاده است.

این رنگ‌ها از فام‌های مختلف و متفاوتی تشکیل شده‌اند. اما در بیشتر موارد به صورت تزئینی و یا حفاظتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ روبه آلکیدی براق هم‌چنین در برابر نور خورشید و محیط‌های اسیدی ضعیف، مقاومتی قابل توجه از خود نشان می‌دهد. این رنگ قابل ارائه بر پایه رزین‌های آلکیدی با سرعت خشک شدن متفاوت است. این دسته از رنگ‌ها را می‌توان بر روی سوله‌های با سطوح فلزی، چوبی، بتونی و یا گچی مورد استفاده قرار داد.

این رنگ‌ها هم‌چنین برای کاربرد در مصارف ساختمانی نیز بسیار مناسب و کاربردی هستند. رنگ‌های رویه آلکیدی براق را می‌توان به وسیله قلم مو و یا غلطک بر روی سطح مورد نظر اعمال کرد. از طرف دیگر این رنگ قابلیت اسپری شدن نیز دارد. این رنگ در محیط‌های مختلف صنعتی و نیمه صنعتی قابل استفاده است و جهت پوشش ماشین آلات، تاسیسات فولادی، اسکلت‌های فلزی و لوازم خانگی، دارای کاربرد است.

رنگ رویه آلکیدی مات

این رنگ بر پایه رزین آلکید ایجاد شده است. دارای ثبات قابل توجه است و با سرعت بالایی خشک می‌شود. این رنگ قابل اجرا بر روی سطوح مختلف چوبی، گچی، بتونی، فلزی و … است. رنگ رویه آلکیدی مات، مقاومت بسیار مناسبی در برابر نور خورشید دارد و در محیط‌های اسیدی ضعیف نیز عملکردی مناسب دارد. این رنگ سوله در فام‌های مختلفی قابل عرضه است. از دیگر ویژگی‌های این رنگ این است که می‌توان آن در مصارف گوناگون ساختمانی مورد استفاده قرار داد.

آیا قصد سفارش دارید؟  تماس بگیرید :

02634810771 – 02634810772 

رنگ سوله چگونه استفاده می‌شود؟

رنگ سوله، نوعی محصول حفاظتی و پوششی است. این رنگ‌ها بر روی سطوح مختلف اعمال می‌شوند و نقش تزئینی و یا حفاظتی دارند. به طور معمول از انوعا رنگ‌های سوله برای حفاظت کردن از ساختمان‌های با نمای بیرونی چوب، فلز و پلاستیک استفاده می‌شود. این محصولات را می‌توان برای سطوحی که پیش از این رنگ آمیزی شده‌اند نیز به کار برد. در بسیاری از موارد نیز سطوحی را که از قیر طبیعی و یا لاک قیر و یا جوهر قیر پوشانده شده‌اند با رنگ سوله، رنگ آمیزی می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به کاربردهای رنگ سوله و ویژگی‌های این محصولات اشاره کنیم و سپس انواع آن را بیان نماییم.