رنگ استخری نانو

وجود استخر نقش بسیاری در زیبا سازی فضای منزل و دکوراسیون بیرونی دارد. اگر شما نیز در منزل و یا ویلایتان استخر دارید، به منظور افزایش زیبایی محیط اطراف، رنگ استخری نانو را در اولویت انتخاب هایتان قرار دهید تا به صورت طولانی مدت و بدون مشکل از آن استفاده نمایید.
رنگ استخری نانو یک گزینه مقرون به صرفه و مناسب برای رنگ کردن استخر می باشد. در این مقاله از وب سایت شرکت مهدرنگ به بررسی نکات، ویژگی ها، مزایا و تاثیر انتخاب این محصول بر فضای محیط می پردازیم تا با اطلاع از این نکات رغبت شما در تهیه این رنگ ها افزایش یابد و با خرید رنگ استخری نانو از نتیجه کارتان رضایت داشته باشید.

رنگ استخری

رنگ استخری نانو چیست؟

رنگ استخری نانو یک نسل جدیدی از رنگ استخری است که بر پایه نانو ایجاد شده است. فناوری نانو یک تکنولوژی بسیار پیشرفته به منظور ساخت مواد مختلف است که بالاترین درجه کیفیت را دارا است. لازم به ذکر است که در ساختار این رنگ، رزین های آکریلیک بر پایه آب با تکیه بر دانش نانو فراوری و تولید شده است.
یکی از موارد پر کاربرد فناوری نانو در زمینه تولید رنگ است که سبب افزایش ماندگاری و کیفیت رنگ می گردد. این سبک رنگ نسبت به رنگ های معمولی دارای کیفیت بیشتری هستند. قابلیت انعطاف پذیری از دیگر مشخصات جذاب این رنگ می باشد.
کیفیت بالا به این معنا است که زمانی که استخر را با رنگ استخری نانو مهدرنگ رنگ آمیزی می کنید هرگز شاهد پوست پوست شدن سطح استخر نخواهید بود.
رنگ استخری نانو علاوه بر پوشش دهی بسیار مناسب، سبب عایق کاری سطح مورد نظر نیز می شود. اما دیگر ویژگی های این رنگ متفاوت چیست؟

رنگ استخری

ویژگی های رنگ استخری نانو

• چسبندگی بالا
• قابلیت انعطاف پذیری بسیار زیاد
• قابلیت ترمیم به صورت چند باره و به سرعت
• مقاومت خوب و تحمل دمای بسیار پایین و بسیار بالا
• قابلیت اجرا در ضخامت های بالا
• مقرون به صرفه بودن
• داشتن غلظت بالا
• مقاوم در برابر رطوبت و آب
• مقاومت در برابر فشارهای مکانیکی و هیدرولیکی

رنگ استخری نانو

آشنایی با انواع رنگ های استخری نانو

رنگ استخری نانو بر پایه آب

رنگ های استخری نانویی که بر پایه آب هستند، از مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخوردارند و غالبا انواع شرایط جوی را می توانند تحمل کنند.
این سبک از رنگ ها با توجه به اینکه حلال آن از آب است، بعد از خشک شدن سبب آلودگی استخر نمی شوند و با توجه به این امر می توان از رنگ استخری بر پایه آب برای منابع ذخیره آب آشامیدنی هم استفاده نمود.
این سبک از رنگ، تنوع بسیاری دارد اما معمولا رنگ آبی آن به دلیل هم رنگ بودن و زیبایی خاصش مورد پسند بیشتری قرار می گیرد.

رنگ استخری نانو بر پایه رزین

علی رغم اینکه رنگ استخری بر پایه آب از عوارض کمتری برخوردار است، رنگ استخری بر پایه رزین سطح کیفی بالاتری را شامل می شود. بنابراین در صورتی که پایداری و کیفیت برایتان در درجه اول باشد، رنگ نانو بر پایه رزین انتخاب هوشمندانه ای می باشد. غالبا از رنگ های نانو بر پایه رزین برای استخر های کم عمق استفاده می شود.

مزایای رنگ استخری نانو

اگر قصد دارید رنگ استخری نانو را انتخاب نمایید، بهتر است از مزایای این رنگ اطلاعات کامل تری داشته باشید. مزایای رنگ استخری نانو عبارت است از:
بهداشتی بودن
عایق بودن
مقرون به صرفه بودن
پوشش دهی بالا
دوستدار محیط زیست
مقاوم در برابر شوینده ها
بازسازی آسان
عدم قابلیت اشتعال

رنگ استخری نانو پخش رنگ مهدلو

نحوه اجرای رنگ استخری نانو

استفاده از رنگ استخری نانو کار سختی نیست. فرآیند استفاده از رنگ استخری پایه نانو نیاز به ابزار خاصی ندارد. تنها کافی است یک قلم موی نقاشی داشته باشید تا بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید.
روش انجام کار بدین صورت است :
• سطوح زیر کار می بایست عاری از هرگونه آلودگی و چربی و گرد و غبار و … باشد.
• در صورت وجود هرگونه آلودگی روی سطح ، توسط اعمال فشار آب ( واتر جت ) و یا سند بلاست نسبت به زدودن سطح از آلودگی ها اقدام نمایید.
• رنگ آمیزی به کمک رنگ استخری نانو باید در دو لایه صورت گیرد.
• برای اجرای لایه اول مجاز به افزودن میزان مشخصی آب به رنگ هستیم که البته باید توسط همزن برقی ترکیب شود .
• ابزار اعمال رنگ روی سطح ، تعیین کننده حداکثر آب مجاز برای ترکیب با رنگ استخری می باشد . چنانچه قصد دارید به کمک رول نقاشی ، رنگ را اجرا نمایید 10 تا 15 درصد و در صورت اجرا توسط فرچه مجاز به افزودن 15 تا 20 درصد آب به رنگ استخری می باشید.
• لایه دوم را بصورت خالص و در جهت برعکس لایه اول اجرا نمایید.
• استخر یا سازه آبی را پس از خشک شدن کامل رنگ استخری روی سطح، آبگیری نمایید.

کاربردهای رنگ استخری نانو

مناسب برای رنگ آمیزی جکوزی و سقف سونای بخار
مناسب برای رنگ آمیزی سطوح داخلی استخر
قابلیت رنگ آمیزی آب نماهای بتنی و سنگی
مناسب برای رنگ آمیزی کلیه سازه های آبی
رنگ آمیزی دریاچه های مصنوعی
رنگ آمیزی سقف تأسیسات ساختمان
رنگ آمیزی مجسمه های سیمانی و بتنی در مجاورت آب

مقدار مصرف نانو رنگ استخری در هر متر مربع چقدر است؟

میزان مصرف رنگ استخری نانو ارتباط مستقیمی با سطح زیر کار و زبری آن دارد . ولی در شرایط نرمال، هر کیلوگرم رنگ استخری قادر به پوشش 3 الی 4 متر مربع از سطح در یک لایه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی پخش رنگ مهدلو
ارسال